Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Zpětný odběr vyřazeného elektrozařízení a baterií


„Recyklace vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů“

Recyklujte s námi ...

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnost jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení, baterie a akumulátory. Ve spolupráci se společností REMA tak můžete na naší firemní prodejně využít vrácení vysloužilého elektrospotřebiče, baterie nebo akumulátoru ZDARMA při nákupu nového zboží stejného druhu.

Jak se zbavit starého spotřebiče nebo baterie?

Poradíme Vám…
Spotřebitel má v novém systému nakládání s elektrospotřebiči nebo s bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad ani do přírody na černé skládky!

Spotřebitel je informován symbolem přeškrtnuté popelnice, že příslušné elektrozařízení nebo baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení nebo baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu.

Sběrná místa…

Zbavit se elektrospotřebičů a baterií, které většina lidí odkládala ve sklepech, na půdách či na chatách je možné bezplatně na místech zpětného odběru – místa označené samolepkou či tabulí.

Výrobci a dovozci musí zajistit pro spotřebitele bezplatný tzv. zpětný odběr elektrozařízení nebo baterií a rovněž musí zajistit financování těchto činností. V zastoupení výrobců, dovozců a prodejců elektrozařízení tyto povinnosti plníme přes REMA Systém a.s.

Naše prodejna slouží jako místo zpětného odběru pouze při nákupu nového zboží stejného druhu.

Pro odběr starého spotřebiče můžete také využít sběrná místa společnosti REMA nebo si objednat přímo svoz formou bezplatné služeby BUĎ LÍNÝ.


REMA - sběrná místa  BUĎ LÍNÝ - Svoz


Proč recyklovat?

Recyklace elektrozařízení a baterií šetří přírodní zdroje a omezuje zátěž životního prostředí. Ročně se v České republice vyprodukují tisíce tun odpadu z elektrických a elektronických výrobků. Velká část z nich končí na skládkách komunálního odpadu nebo ve volné přírodě. Přitom se většina vysloužilých zařízení dá recyklovat a použít při výrobě dalších produktů. Odevzdáním spotřebiče zajistíte jeho ekologickou recyklaci.