Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Ekologie

Svět ABELu nabarvený na zeleno

Objevili jsme svět, ve kterém se neplýtvá přírodními zdroji a platí v něm respekt k přírodě. Svět ve kterém můžete tisknout spolehlivě a bezpečně. Svět, kde ekonomický a ekologický přístup dává smysl.

V našem světě, ekologie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to filozofie. Filozofie, kterou se snažíme přenést do každého pracovního procesu a do srdcí zaměstnanců i zákazníků.

A ono to funguje, ne u jednoho, ale u všech a společně.

Znakem ekologického světa je smyčka ABEL, která vychází z Möbiovy smyčky jakožto symbol nekonečnosti – nekonečné snahy o ekologický přístup bez kompromisů. Möbiova smyčka firmu provází již od dob renovací jehličkových kazet a tvoří linii tvz. ABEL ekoloběhu: výroba – prodej – recyklace.

Svět, ve kterém vidíme smysluplnost naší práce je teď a tady. Buďte jeho součástí.

ABEL v číslech

K ekologii přistupujeme jako k vlastnímu vývoji. Měříme a analyzujeme, máme rádi čísla a kouzlo jejich přesnosti a spolehlivosti. Chtěli jsme v jasných barvách vidět dopad firmy na svět kolem nás.

Pro představu, jeden toner váží 0,65 kg. My ušetříme 100 tun plastů za rok. 100 tun plastů se rovná 153 800 ks tonerů na skládce za 12 měsíců, bez ekologického přístupu k naší práci. Jste v šoku? Pokud ano, právě zažíváte na vlastní kůži kouzelnou moc čísel.

A kouzlit budeme dál. Pustili jsme se do analýzy s obrovským nadšením a máme pro Vás zajímavosti ze světa ABEL tisku, které si nemůžeme nechat pro sebe.

Ekologie to nejsou jen čísla. Je to celkový přístup k práci i mimo ni. Snažíme se, abychom šetrně přistupovali k přírodě ve všech aspektech a při každém pracovním procesu. Proto neustále investujeme do úsporných nízkoenergetických řešení a technologií. Tento ekologický koloběh pro nás nikdy neskončí, stejně jako péče o Váš tisk.

Zelená ocenění

Strategickou prioritou naší firmy je společenská odpovědnost, proto podporujeme regionální firmy, spolupracujeme na řadě projektů a institucí z oblasti životního prostředí či vzdělávání.

Nechceme chrlit do světa tonery a nestarat se o to, co s nimi bude po jejich využití, proto jsme vstoupili do projektu zpětného sběru elektroodpadu. Cílem je zabránit, aby skončil na skládkách a vytvořit sběrné místo v podobě speciálního boxu přímo v areálu firmy. Díky projektu jsme zajistili organizaci sběru, třídění, nakládání a recyklace. Jsme hrdými držiteli certifikátu ZELENÁ FIRMA.

Hledali jsme cestu jak zefektivnit třídění odpadu, který produkujeme jako firma. Po návštěvě třídírny jsme se zapojili do dalšího projektu. Tentokrát zabývajícím se využití odpadu z obalů k vytvoření druhotné suroviny či zdroje energie. Organizátorem projektu je EKO – KOM, autorizovaná obalová společnost, která nám za poctivé plnění udělila ocenění ZODPOVĚDNÁ FIRMA.

„K již osvojeným znalostem o zodpovědnému třídění a nakládání s obaly vlastních výrobků jsme se díky projektu dozvěděli i spoustu dalších informací, které můžeme využít v běžném životě.“ pochvaluje si Ing. Petr Poustka, výkonný ředitel.

Kdo chce změnit svět, musí se o něj zajímat. Starat se, pečovat a inspirovat. A takoví jsme a chceme být i v budoucnu. Poskytovat nekonečnou péči o tisk a mít na své straně přírodu.