Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Příběhy našich zákazníků

Máme radost, když se z našich zákazníků stanou dlouhodobí spokojení partneři.
Přečtěte si, jak se nám podařilo splnit náročné požadavky některých z nich.


oresi_logo_1000x327Jak jsme ušetřili ORESI 400 000 Kč ročně

Oresi spolupracuje s firmou ABEL již řadu let. Díky osobnímu přístupu, kvalitním produktům a bezproblémovému jednání máme spolehlivého partnera, který zajistí pro naše prodejny vše potřebné. Jedná se o ideální spolupráci dvou českých výrobních firem.

Hlavní požadavky? Spolehlivost a kvalita

Česká firma s dlouhou tradicí, kvalitními produkty a osobitým přístupem k zákazníkům – to je Oresi s.r.o., specialista na návrhy a realizace kuchyní na míru. Ve svých více jak 60 prodejnách po celém Česku vytisknou každý den tisíce barevných stránek s návrhy kuchyní pro své zákazníky. Pro Oresi je spolehlivý tisk ve věrohodném barevném provedení naprosto zásadní. Jedině tak mohou svým zákazníkům přenést jejich přání do kvalitní grafické podoby.

Kdo si počká, ten se dočká

V ABEL-Computer jsme se rozhodli navázat spolupráci s Oresi s.r.o. už v roce 2008 – tehdy jsme ale neuspěli. I přes slibný start komunikace zůstala tenkrát společnost Oresi u původního dodavatele, který jim nabídl lepší ceny. Obchodní tým ABELu se rozhodl o 3 roky později zkusit štěstí znovu. A kdo si počká, ten se dočká – spolupráce se v roce 2011 konečně rozběhla naplno.

„Potřebujeme kazety každý den až na stůl, umíte…?”

V Oresi s.r.o. chtěli nejprve otestovat alternativní kazety ABEL, které jsme jim nabídli místo těch standardních – dražších. Všechny testy proběhly na výbornou. Dalším požadavkem byly pravidelné dodávky tiskových kazet do všech poboček po celém Česku. I to jsme dokázali splnit a přislíbili jsme zásobování přímo do každé prodejny.

Máme za sebou společných 10 let a pokračujeme

S Oresi s.r.o. spolupracujeme od roku 2011 bez přerušení a díky výměně klasických tiskových kazet za alternativní jsme jim pomohli uspořit minimálně 400 000 Kč každý rok. Vedoucí IT v ORESI Tomáš Vokurka si chválí spolupráci s ABELem, protože jde o upřímnou a férovou komunikaci. Podle jeho slov se na na nás může spolehnout.

Tomáš Vokurka, vedoucí oddělení IT, Oresi s.r.o.


Proč si Městský úřad Svitavy zvolil pronájem místo nákupu tiskáren?
Kvalita a spolehlivost = základní důvody spolupráce

Městský úřad Svitavy využívá denně desítky tiskáren, na kterých se tisknou všechny druhy dokumentů. Zaměstnanci potřebují pro svoji práci využívat kvalitní tiskárny a mít zaručený nejen spolehlivý servis, ale i dodávky tonerů.

Více než 20leté partnerství

Spolupráce ABEL-Computer a města Svitavy je jednou z nejdelších v našem portfoliu. Její počátky se datují do roku 1999 a od původních nákupů náplní do tiskáren se spolupráce rozvinula až v dnešní komplexní partnerství: zajišťujeme dodávku tonerů, pronájem tiskáren i jejich servis.

První tiskárny jsme MěÚ Svitavy pronajali v roce 2016 a dnes od nás mají v pronájmu už 12 výkonných kusů. Jedná se o tiskárny, které skutečně potřebují a nemuseli tak investovat do velkých strojů. Zároveň jsme městu Svitavy i partnerem v rámci servisu tiskáren, které mají ve svém vlastnictví. Servis je poskytován okamžitě na základě telefonického nebo e-mailového požadavku.

5letý servis tiskáren v ceně a až 50% úspora nákladů na tisk
Díky pronájmu tiskáren od ABEL-Computer každý rok Svitavy šetří 20 % nákladů oproti nákupu nových tiskáren, a navíc mají v ceně pronájmu i 5letý servis. Díky našim pravidelným dodávkám alternativních tonerů pak šetří každý měsíc 40-50 % oproti nákladům za originální tonery. V ABEL-Computer si vážíme naší dlouholeté spolupráce s městem Svitavy a máme radost, že spokojenost na druhé straně potvrzuje i vedoucí oddělení informatiky Ing. Libor Dynka.

Na firmu ABEL-Computer s.r.o. se mohu spolehnout. Kvalita tonerů, služeb a vůbec kompletní spolupráce patří mezi nadstandardní. Za dlouhá léta spolupráce jsme vytvořili velmi kvalitní obchodní vztah. Poskytované služby jsou pravidelně podrobovány kontrole a díky neměnné kvalitě produktů i služeb můžu firmu ABEL doporučit.

Ing. Libor Dynka, vedoucí odd. informatiky, Městský úřad Svitavy


Starost o tiskárny i náplně nechali ve Fokus Praha na nás

Mezi našimi zákazníky jsou firmy a organizace napříč nejrůznějšími obory. A všichni v ABELu jsme pyšní na to, že mezi nimi nechybí ani největší nezisková organizace v České republice Fokus Praha, z.ú. Do této organizace od roku 2014 dodáváme jak originální, tak i alternativní tonery a pomáháme jí tak každý měsíc ušetřit tisíce korun. Zároveň se vždy postaráme i o prázdné tonery a zajistíme jejich správnou ekologickou likvidaci. Ve Fokus praha, z.ú. tak mohou hodit starosti s tonery za hlavu a naplno se každý den věnovat pomoci lidem s duševními onemocněními.

Když můžeme, pomůžeme nejen s výběrem tiskárny

"Na konci roku 2022 jsme se rozhodli pro významnou investici a vybírali jsme novou velkou barevnou A3 tiskárnu. Jsem moc rád, že mi vybírání usnadnili obchodní zástupci z ABELu, se kterými jsem vybral tiskárnu přesně podle našich představ. Tiskárna šlape jako hodinky a já tímhle posílám do ABELu poděkování nejen za pomoc s výběrem, ale i za jejich pravidelnou péči," pochvaluje si dlouhodobou úspěšnou spolupráci i Pavel Šušor, který je ve Fokus Praha, z.ú. zodpovědný za IT.

Pavel Šušor, správce sítě, Fokus Praha, z.ú.


Servis, dodávka tonerů i likvidace - vše pod jednou střechou

Centrum sociálních služeb Praha se každý den stará nejen o psychickou pohodu a klid spousty svých klientů. A my se staráme o to, aby si v tomto Centru nemusel nikdo lámat hlavu se servisem tiskáren a řadou dalších věcí. "Máme 10 poboček a centrálu a já jsem moc rád, že se na všech těchto místech můžu spolehnout na ABEL a na to, že tiskárny budou všude šlapat jak hodinky," popisuje část spolupráce Jaroslav Dudys, obchodní referent (nákupčí) z Centra sociálních služeb Praha.

Žádná starost s novými ani starými tonery

Servisem naše spolupráce ale nekončí. Do Centra sociálních služeb Praha dodáváme navíc originální i alternativní tonery, které padnou do jejich tiskáren jak ulité. Zároveň odvážíme i staré prázdné tonery a staráme se o jejich ekologickou likvidaci. V neposlední řadě jsme tu pro zákazníka kdykoliv, kdy potřebuje poradit a konzultovat výběr nových tiskáren. Naše motto je stejné jako v Centru sociálncíh služeb Praha: Vše pod jednou střechou.

Jaroslav Dudys, obchodní referent (nákupčí), Centrum sociálních služeb Praha


V Office Gate se sami přesvědčili, že nejlevnější tonery nejsou vždy opravdu NEJLEVNĚJŠÍ

Pro zákazníky Office Gate byla nejdůležitější cena
Společnost Office Gate je zaměřená na IT s širokým servisem služeb. Většina jejich firemních klientů tiskne na alternativních kazetách a malá část na kazetách originálních. Před zahájením spolupráce se společností ABEL v roce 2011 alternativní tonery kupovali od dovozců, kteří dováželi čínské nově vyrobené tonery, a od mixu různých menších českých a slovenských renovačních firem. Na trhu v té době (po roce 2005), sice zaznamenali, že také ABEL vyrábí a prodává tonery, ale jejich ceny byly oproti české konkurenci příliš vysoké. A proti asijským tonerům byly rozdíly ještě markantnější. U klientů zavládl hlad po levných tonerech. Nikdo neřešil, kde je toner vyrobený, jaké pracovní podmínky mají dělníci v daných továrnách a jaká je uhlíková stopa celé výroby až po doručení ke klientovi.

Časem se ale ukázalo, že s nízkou cenou narůstají starosti s reklamacemi
Po nějaké době uživatelům začaly vadit časté poruchy tonerů od zadřených tiskáren, přes sypání do útrob tiskárny či špinění při tisku včetně nekvalitního barevného podání. A čím více čínské tonery zlevňovaly, tím více se čeští renovátoři snažili situaci přizpůsobit. A to se začalo projevovat nekvalitními tonery, které klientům znepříjemňovaly práci. Poruchovost byla tak velká, že už se začala ztrácet výhoda levných nákupů a klienti se dokonce začali vracet k originálním tonerům. Mnozí z nich o alternativách již nechtěli slyšet. Nedělali rozdíly mezi značkami a zkoušet již nic nechtěli.

Kvalita a spolehlivost ABEL tonerů zvítězily
Obchodní zástupce ABEL osobně vysvětlil v Office Gate proces výroby tonerů. Z rozhovoru vyplynulo, že kvalita jejich výroby je na velmi vysoké úrovni, ale nízké ceny u konkurence, byť přes velké procento reklamací, ještě stále vítězily. Postupem času jak rostla nespokojenost klientů s levnými poruchovými tonery jsme se sami na ABEL obrátili a zakoupili první vzorky. S podrobnými informacemi jsme je klientům začali nabízet. Někteří klienti měli pocit, že jim nabízíme jen další předražené tonery. Po prvních testovacích nákupech se brzy dostavily kladné odezvy. Odezněly problémy s častým sypáním tonerů či špiněním při tisku. Dále si klienti všímali i sytého tisku, a to jak černého, tak i barevného. Přestože tedy proti konkurenci byly tonery ABEL dražší, klienti začali objevovat výhody kvalitnějších výrobků. Za dobu spolupráce Office Gate rozvezl svým zákazníkům přes 15 570 ks tiskových kazet.

Správný výběr dodavatele se cení zlatem a šetří min. 30 % nákladů

S tonery ABEL jsme u klientů docílili kvalitnějšího a sytého tisku. Klesl počet poruch a na obou stranách se ušetřilo mnoho času s řešením reklamací. Od telefonátů, e-mailů a osobních návštěv při dovozu a vyzvednutí vadných kazet. Dokonce se nám dařilo k nákupům přesvědčit i váhající klienty, kteří používali originální tonery a spálili se nákupem těch nejlevnějších tonerů. Další a další zákazníci začali zjišťovat, že se tonery ABEL skutečně od běžně prodávaných alternativních tonerů liší a jejich používání je až na občasné reklamace bezproblémové. Když alternativní toner, tak značku ABEL. Pochopili jsme, že je rozumnější připlatit si za kvalitnější výrobek, který je ale stále levnější než originální, než za každou cenu kupovat ty nejlevnější tonery. Ty pak přináší ztráty v podobě času s řešením reklamací i vlastní špatnou prezentací při předkládání nekvalitních výtisků.

Petr Vejlupek, jednatel, Office Gate


Servis na místě a expresní dodávky tonerů

Se společností s.Oliver spolupracujeme od roku 2012 a náš objem spolupráce se stále rozšiřuje. Společnost s.Oliver provozuje celkem 22 prodejen oblečení po celém Česku a my jsme byli u toho, když nedávno vyrostli z 11 prodejen právě na těchto 22. Společnosti s.Oliver jsme pomohli vybrat barevné multifunkční tiskárny do nových prodejen a doplnili jsme je o vhodné tonery. Kromě toho poskytujeme společnosti s.Oliver část našich služeb i formou náhradního plnění.

Komplexní služby: od tonerů po poradenství

Společnosti s.Oliver dodáváme jak originální, tak i alternativní tonery, které jsou 100% kompatibilní s tiskárnami, které s.Oliver používá. Dodané kazety v prodejnách i měníme a vždy jsme připraveni odpovědět na jakékoliv  dotazy zaměstnanců. "Vyhovuje nám odborný přístup společnosti ABEL, ze kterého šlo po prvním jednání poznat, že se jedná o profíky s léty zkušeností. Jsem rád, že jsme našli spolehlivého dodavatele nejen náplní, ale i tiskáren a že se na ABEL můžeme kdykoliv obrátit s jakoukoliv žádostí o radu," pochvaluje si spolupráci finanční ředitel společnosti s.Oliver Robert Husák.

Husák Robert, finanční ředitel, s.Oliver


Tonery dnes umí naplnit kdekdo. V ABELu je ale dokáží vyrobit tak, aby spolehlivě tiskly a nesypaly se. Navíc k tomu poskytují neskutečnou osobní péči a je vidět, že je práce baví. S ABELem je prostě radost spolupracovat.

Jan Voříšek, IT specialista, JAMALL-CZ a.s.


Na základě více než 15leté osobní zkušenosti mohu říci, že ABEL je pro mne synonymem zákaznicky orientovaného přístupu, férového jednání, spolehlivosti a příkladné technické podpory.

Ing. Jiří Zerzaň, dlouholetý jednatel a nyní specialista pro strategický rozvoj, Techem spol. s r.o.


A tisíce dalších spokojených zákazníků, kteří nám každý den děkují za náš lidský přístup, péči a spolehlivost našich služeb. Náš závazek k excelentnímu servisu a individuální péči je to, co nás odlišuje. Důvěra a spokojenost našich klientů jsou pro nás největší odměnou.