Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Kam s ním? Hlavně ne do koše!

Zní to jako název krátkého fejetonu Jana Nerudy, ale o slamníku zde řeč není. Co děláte s vypsanými tonery? Vracíte je zpět svému dodavateli nebo odevzdáváte ve sběrném dvoře? Správně děláte. Vypsané tonery nepatří do koše!

Renovace vypsaných tiskových kazet

Existuje však cesta, jak pro naši planetu udělat ještě více. A tou cestou je předání vypsaného toneru k renovaci a využití v procesu výroby nového toneru. Tato možnost je nejen nejšetrnější k životnímu prostředí, ale také nejvíce ekonomická. Je to ideální způsob, jak zodpovědně nakládat s vypsanými tiskovými kazetami.


Oceány nejsou místo pro odpad

ABEL zachraňuje svět od vypsaných tiskových kazet již od roku 1989. Díky nám své opětovné využití nalezlo přes 9 milionů kazet. Tyto se nemusely znovu vyrobit, ani prázdné neskončily na skládkách. Víme, je to jen kapička v moři. Ale ani to moře či oceán nejsou bezedné. Kolik kontejnerů s odpadem se zde ještě vejde? Pojďme přemýšlet nad vším, tedy i nad vypsaným tonerem, co s ním. Zda neexistuje opakované využití pro všechno, co splnilo svou prvoplánovou úlohu.

Důkladně třídění na primární materiály

Existují však situace, kdy už není možné toner znovu použít pro výrobu nového. Co pak s ním? Nastává čas na důkladnou dekonstrukci. Rozkládáme ho na základní části a třídíme do kategorií jako jsou plasty, kovy, pryže a další. Tento proces nejenže pomáhá chránit naše přírodní zdroje, ale také nabízí cenné materiály pro další využití v různých průmyslových odvětvích.


Malý krok pro každého z nás, velký pro naši Planetu

Vyzýváme vás tedy, abyste se zamysleli nad osudem vašich vypsaných tonerů. Nejsou to jen prázdné obaly; jsou to příležitosti k novému životu.