Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Kam s vypsaným tonerem nebo starou tiskárnou?

V dnešní digitální době jsou tiskárny a náplně základním vybavením většiny domácností a firem. Abychom minimalizovali negativní dopad na životní prostředí a zároveň podpořili udržitelnost, je důležité zaměřit se na bezpečnou a snadnou recyklaci těchto produktů. V tomto článku se podíváme na několik tipů, jak toho dosáhnout.

Zašlete vypsané tonery jednoduše zpět do Ráje tiskáren

S každou zakoupenou tiskovou kazetou u nás v Ráji obdrží kupující také informaci, jak se snadno a ekologicky zbavit této náplně po jejím vypsání. Jednoduše vloží kazetu zpět do krabice a pošle přes Zásilkovnu. Stačí jen nahlásit kód 97485314 a nic neplatit. My vypsané náplně rozebereme, roztřídíme a předáme k renovaci nebo ekologické recyklaci.

Využívejte recyklační programy výrobců tiskáren

Mnoho výrobců tiskáren nabízí speciální recyklační programy pro své produkty. Tyto programy umožňují zákazníkům odevzdat spotřebované náplně nebo nepotřebné tiskárny zpět výrobci, který se postará o jejich bezpečnou recyklaci.

Odevzdejte tiskárny a náplně na sběrných místech

V mnoha městech existují sběrná místa, která přijímají staré elektronické zařízení a náplně. Tyto stanice zajišťují, že materiály budou recyklovány odpovídajícím způsobem a nebudou zatěžovat životní prostředí.

Vypsaný toner nepatří do koše

Renovace náplní

Některé náplně je možné znovu naplnit a použít. Tímto způsobem můžete nejen šetřit peníze, ale také snížit množství odpadu. Vyhledejte specializované služby, které nabízí renovaci náplní v souladu s bezpečnostními standardy. Takovým je například náš bratr ABEL. Koukněte na web www.abel.cz.

Prodej nebo darování nepotřebných tiskáren

Pokud máte doma nepotřebnou, ale stále funkční tiskárnu, zvažte její prodej nebo darování. Existují organizace, které shromažďují a renovují staré tiskárny pro školy, nemocnice a jiné neziskové organizace.

Závěr

Recyklace tiskáren a náplní je nezbytná pro ochranu našeho životního prostředí. Využíváním recyklačních programů, renovací náplní a odpovědným zacházením s odpady můžeme všichni přispět k udržitelnější budoucnosti. Při recyklaci je vždy důležité postupovat bezpečně a v souladu s místními předpisy, abychom minimalizovali rizika pro životní prostředí i pro nás samotné. Zapojíte se také do naší Mise udržitelnosti? Mise udržitelnosti