010CZ12UD0047CK
EAN
PERFORMANCE
Processor
Intel® Core™ i5-14400, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core 2.5 / 4.7GHz, E-core 1.8 / 3.5GHz, 20MB
Graphics
Integrated Intel® UHD Graphics 730
Chipset
Intel® B760 Chipset
Memory
1x 16GB UDIMM DDR5-4800
Memory Slots
Two DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable
Max Memory
Up to 64GB DDR5-5600
Storage
512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® Opal 2.0
Storage Support
Up to three drives, 1x 3.5"HDD + 1x 2.5"HDD + 1x M.2 SSD • 3.5" HDD up to 2TB • M.2 SSD up to 1TB • 2.5" HDD bay is only for customer self upgrade
Card Reader
3-in-1 Card Reader
Optical
DVD±RW
Audio Chip
High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC623-CG codec
Speakers
2Wx1
Power Supply
180W 85%
DESIGN
Keyboard
USB Calliope Keyboard, Black, Czech / Slovak
Mouse
USB Calliope Mouse, Black
Optional Bay
None
Expansion Slots
  • One PCIe® 3.0 x16, full-height, length ? 233.6mm, height ? 117.5mm
  • One PCIe® 3.0 x1, full-height, (length ? 185mm, height ? 100mm) or (length ? 118mm, height ? 110mm)
  • Two M.2 slots (one for WLAN, one for SSD)
Case Color
Black
System Fan
None
Toolless Chassis Screw
Toolless Chassis Screw
Pen
Pen Not Supported
Form Factor
Tower (13.6L)
Dimensions (WxDxH)
145 x 294 x 340 mm (5.71x 11.57 x 13.39 inches)
Weight
Around 5.6 kg (12.35 lbs)
CONNECTIVITY
Ethernet
RTL8111K, 1x RJ-45
WLAN + Bluetooth
Intel® Wi-Fi® 6 AX201, 802.11ax 2x2 + BT5.2
WWAN
Non-WWAN
Front Ports
  • 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with data transfer and 15W charging
  • 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
  • 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
  • 1x microphone (3.5mm)
Rear Ports
  • 4x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0), one supports Smart Power On
  • 1x HDMI® 2.1 TMDS
  • 1x DisplayPort™ 1.4a (HBR2)
  • 1x VGA
  • 1x Ethernet (RJ-45)
  • 1x line-out (3.5mm)