Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jsme tu pro Vás

Nevíte si s něčím rady?
Neváhejte nás kontaktovat.

SUPPORT PERSON'S PHOTO

ABELman

Moje ABEL podpora

+420 553 630 630 obchodni@abel.cz

Jaký je rozdíl mezi náplní alternativní a originální?


Originální náplně do tiskárny vyrábí přímo výrobce tiskárny, kterou máte doma na stole. Originální původ komponentů dává předpoklad kvalitnímu tisku, kterému odpovídá i vyšší cena. Alternativní (neoriginální) náplně jsou naopak ty, které vyrobila jiná firma, než vyrobila vaši tiskárnu. Na trhu se setkáte s tisíci alternativami. Ale, když si dobře vyberete, až 60% z ceny originálu ušetříte, bez újmy na tiskárně.


   Originální náplně  Alternativní (neoriginální) náplně 
  Garance nejvyšší kvality výrobcem   Garance nejvyšší kvality výrobcem
  Záruka kompatibility s tiskárnou   Kompatibilita s více typy tiskáren
  Vysoká pořizovací cena náplně   Nízká pořizovací cena náplně
  Obvykle určená pro 1 typ tiskárny   Netestuje se tak precizně


„Mít doma originál od Van Gogha se určitě vyplatí, ale v případě spotřebního zboží klidně můžete sáhnout po spolehlivé alternativní náplni."

Jaké jsou (ne)výhody alternativních náplní?


Jedná se o náplně, které vyrobila třetí strana. Většinou mají svůj původ v Asii, zejména pak v Číně. Vyrábí se jich milióny. Proto se můžete často setkat s výrobky, které trpí nižší výtěžností, špatnou barevnou věrností a dokonce u nich hrozí uvolnění a následné vdechnutí jemného tonerového prášku, což se přímo podepisuje na kvalitě ovzduší doma nebo v kanceláři.

Měli jsme dost alternativ pochybné kvality. Proto jsme začali v Ráji tiskáren poctivě testovat každou dodávku alternativních tonerů a inkoustů u nás v České republice a zároveň ekologicky likvidovat. Nazvali jsme ji AC Plus - náplň, která sedne tiskárně, i přírodě.