010O8981000890
EAN
Design&Features Audio System Type: Gaming Headset Destination: Home Audio System PC Multimedia Connectivity Technology: Wireless Wireless Technology: RF Audio Output Form Factor: Full Size (over-ear) Driver Diameter: 40 mm Audio Output Mode: Stereo Sensitivity: 87.5 dB Impedance: 39 ? Headphones Technology: Dynamic Frequency Response: 20Hz-20kHz System Components: 2 Speakers Microphone Microphone Form Factor: Detachable Microphone Frequency Response: 100Hz - 10kHz Networking Specifications Networking Type: USB Adapter Interface: USB 2.0 Max. Range Indoors: 20 m Interface Provided USB: 1 (USB Type-C) Power Power Device Location: External Power Port Quantity: 1 Power Port Connector Type: USB-C Battery Battery Average Run Time: 29 hr Miscellaneous Features: RGB Lighting DTS Headphone:X v2.0 External Colour: Lilac Included Accessories: USB Receiver Quick Start Guide Cable Included: USB Type A to Type C Cable Multimedia - Headset - Miscellaneous: EMEA Dimensions & Weight Nominal Weight: 278 g Warranty Warranty Products Returnable: Yes Warranty Term (month): 24 month(s) Warranty Validation Criteria: Serial Number Logistic Pack Length (mm): 214 mm Pack Width (mm): 105 mm Pack Height (mm): 210 mm Pack Weight Brutto (kg): 0.64 kg Pack Weight Netto (kg): 0.67 kg Pieces in pack: 1 Box Length (mm): 433 mm Box Width (mm): 218 mm Box Height (mm): 235 mm Box Weight Brutto (kg): 3.04 kg Retail Packaging Net Weight Carton: 0.01 kg Retail Packaging Net Weight Plastic: 0 kg Packs in Box: 4 Package Type: Retail EAN Code: 5099206089549