Revoluční nanopapír Michelangelo

Fotografický papír, uváděný firmou ABEL na trh pod označením Michelangelo, je zcela novým typem papíru, který svou konstrukcí a složením představuje to nejlepší, co lze od vysoce kvalitního fotopapíru očekávat.

Fotopapír Michelangelo

Papír je složen z několika vrstev. Základ tvoří nosná podložka, která zaručuje neprostupnost vlhkosti a to jak zespod papíru, tak i zabraňuje průniku inkoustu pod spodní vrstvu. Poté následuje několik vrstev, které mají za úkol stabilizovat tiskovou kapku a uzavřít ji vůči okolním kapkám do jakési komůrky. Horní vrstva je krycí. V případě papíru Glossy je horní vrstva lesklá, v případě papíru Satin je horní vrstva jemně zdrsněná.

Funkci papíru si lze v jednoduchosti představit jako medovou plástev s jednotlivými komůrkami pro každou kapku nebo skupinu kapek. Komůrky jsou tvořeny jemnou nanostrukturou pórů, které zaručují pohyb inkoustu dolů a zabraňují pohybu inkoustu do stran.

Jedinečné vlastnosti…

Papír typu Michelangelo oplývá skutečně jedinečnými vlastnostmi, které nakonec každý, kdo tiskne, od papíru očekává. Dobrý papír by měl zaschnout ihned po vytištění, což dodnes nebylo u potahovaných papírů možné, většinou se další fotografie přilepila na povrch předchozí fotografie.

Ihned suchý

První a nejúžasnější vlastností papíru ABEL Premium Photo Paper je právě to, že je ihned suchý. Pokud se pokusíte utřít ubrouskem povrch fotografie okamžitě po vytištění, povrch ubrousku zůstane v případě kvalitního inkoustu zcela bílý a to opravdu ihned po dotištění.

Ihned odolný proti oděru

Je samozřejmé, že povrch fotografie není ocelový, ale sedřít z něj klíčem vytištěnou fotografii stejně nesvedete. Fotografii maximálně povrchově poškrábete, ale bílou čáru na povrchu fotografie klíčem, jako na běžných fotopapírech, tak tu jednoduše neuděláte.

Za několik minut je povrch fotografie odolný i proti ohmatání. Můžete své fotografie nechat kolovat klidně na rodinné sešlosti s desítkou lidí kolem stolu – fotografie budou jako po vytištění. Jestliže má někdo tak upocené ruce, že na fotografii přesto zanechá své otisky, pak na fotografii prostě dýchnete a otisk otřete jemným ubrouskem, jako byste otírali od otisků své brýle. Tohle obyčejný potahovaný papír prostě nikdy nedokáže!

Agresivní nebo velmi mastný krém na rukou může zcela nepochybně způsobit „tiskový efekt“ – do komůrek se může natlačit krém a pak budou otisky vidět.

Povrch produkující zářivé barvy

Jednou z naprosto úžasných vlastností tohoto papíru je to, že díky nanostruktuře papíru nedochází k rozpíjení kapek do stran. Díky tomu je výtisk naprosto čistý a zářivě ostrý.

Povrch je ihned odolný proti vodě

Pokud fotografii ponoříte ihned po vytištění do vody, nepodaří se Vám (kromě poprašku z povrchu fotografie) ani v tom případě inkoust z fotografie smýt. Nanostruktura papíru zabrání proniknutí vody do komůrek, ve kterých je již inkoust – jako by bylo „obsazeno“.

Pokud bude voda čistá, pak proniknutí vody do „neobsazených“ komůrek bude mít za účinek jemné ztmavení fotografie, ale jakmile fotografie uschne a voda se odpaří z komůrek, fotografie bude mít opět jasný povrch.

Namočíte-li fotografii do vody, ve které je chlór (voda z vodovodu), budou na povrchu fotografie po uschnutí mapy z minerálů a chlóru. Tyto mapy odstraníte jednoduše tak, že namočíte ubrousek například do Mattonky, snímek ubrouskem „umyjete“ a vyleštíte.

Objednat fotopapír


Informační materiály

Katalog ke stažení Na základě vašeho požadavku vám budou zcela zdarma zaslány kompletní materiály o naší společnosti zahrnující ceníky, detailní informace o společnosti a smlouvu o dílo.

Stáhnout katalog Zaslat materiály poštou